Dinozaur na biegunach

dino_bosch_heder

Aby samemu zbudować zabawkę, nie potrzeba wiele. Najważniejsza jest fantazja i chęci. Korzystając ze szczegółowego opisu i odpowiednich narzędzi, każdy jest w stanie własnoręcznie stworzyć prezent dla swojego dziecka. Do wykonania zabawek dziecięcych najlepiej nadaje się miękkie, niewykończone drewno, np. sosna lub świerk. Do zabawek płaskich można także wykorzystać dyktę. Drewno jest optymalnym materiałem na zabawki dziecięce: jest lekkie, przyjemne w dotyku i ciepłe. Można je również pomalować farbami w ulubionych kolorach dziecka. Kupując farbę, bejcę lub lakier do malowania dziecięcych zabawek, należy zawsze wybierać produkty ekologiczne i pozbawione substancji toksycznych. Aby zapewnić dziecku nie tylko atrakcyjną, ale i bezpieczną zabawę, podczas obróbki materiału należy zwrócić uwagę na to, by powierzchnie zabawek były idealnie gładkie. Uszkodzenia należy starannie zaszpachlować, a następnie oszlifować nierówności przy użyciu szlifierki mimośrodowej. Ostre krawędzie można zaokrąglić, używając do tego celu frezarki górnowrzecionowej. Lista materiałów

Rysunki (punkty na rysunkach odpowiadaj opisom z tabeli)

Widok z boku >

Widok z góry >

Wszystkie elementy zabawki, płozy i kółka wykonane są ze sklejki sosnowej lub świerkowej. Tylna część wykonana jest z pięciu warstw, nogi z trzech, a płozy z dwóch warstw sklejki.

  • Najpierw przerysuj obrysy elementów na sklejkę zgodnie z rysunkami.
  • Później wytnij wszystkie elementy z listwy.
  • Po sklejeniu zaokrąglij krawędzie i wypoleruj powierzchnie.

Opis wykonania cięcie

1. Wszystkie elementy dinozaura potrzebne będą w więcej niż jednej kopii. Przygotuj więc szablony rysując 10-centrymetrową siatkę na sklejce. Przekopiuj obrys z rysunku i wytnij szablony. Połóż je odpowiednio na sklejce i obrysuj ołówkiem. Przy użyciu wyrzynarki wytnij każdy element.

 

 

cięcie

2. Po nałożeniu kleju do drewna na pięć warstw tylnej części, ściśnij je zaciskami i pozostaw do wyschnięcia. Teraz możesz popracować nad szczegółami: wszystkie krawędzie muszą być zaokrąglone przy użyciu frezarki i freza. Powinieneś używać freza z łożyskiem prowadzącym, ponieważ łożysko zapewnia dokładne prowadzenie. Zawsze przesuwaj frezarkę równomiernie, aby nie dopuścić do przypalenia drewna.

 

 

cięcie

3. Aby uzyskać idealnie płaską powierzchnię, przy użyciu szpachli stolarskiej wypełnij zagłębienia i odpryski na krawędziach. Następnie, przy użyciu szlifierki oscylacyjnej i grubego papieru ściernego wygładź nierówności na krawędziach. Wypoleruj powierzchnie gładkim papierem. Szczególnie wysoką jakość powierzchni uzyskasz, nakładając na drewno przed ostatecznym polerowaniem farbę podkładową.

 

 

cięcie

4. Prawdziwy przyjaciel zabaw dziecięcych musi wytrzymywać duże obciążenia. Dlatego też połączenia między elementami drewnianymi – szczególnie wzmocnieniami i płozami – muszą być jak najbardziej wytrzymałe. Najlepszym rozwiązaniem są kołki wklejone w wywiercone otwory.

 

 

cięcie

5.Jeśli chcesz, by Dino służył do bujania, możesz przykręcić płozy do nóg i dodatkowo przytwierdzić je śrubami. Jeśli chcesz zostawić sobie możliwość założenia kółek, nie używaj kleju, lecz samych śrub. Możesz też umieścić w nóżkach wkręcane wkładki, w których umieszczane będą śruby M8.

 

 

cięcie

6. Kółka mogą być wycięte za pomocą otwornicy. Drewniana płyta na kółka powinna być zamocowana imadłem do kawałka niepotrzebnej deski i znajdującego się pod nią stołu roboczego. W ten sposób będziesz miał pewny chwyt, a kółko, będzie miało równe krawędzie od góry i od dołu. mm – na podstawie materiałów firmy Bosch fot. Bosch

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.0/10 (1 vote cast)
Dinozaur na biegunach, 2.0 out of 10 based on 1 rating

*

*

Przed dodaniem komentarza, proszę rozwiązać działanie:

2+2=

Top