Dom

kran_pixabay

Usuwanie plam z baterii

Nowe krany są czyste i lśniące, niestety, nie jest łatwo ten blask zatrzymać na dłużej. Warto więc w odpowiedni sposób pielęgnować baterię, by była czysta przez wiele lat. Przy zwykłych czynnościach domowych nie można uniknąć choćby lekkiego zachlapania kranu i umywalki. Po wyschnięciu mokrych plam na powierzchni baterii pozostają resztki np. mydła czy kamień z

back_yard_pixabay

Zakładanie i pielęgnacja trawnika

Jeżeli nie zależy nam na wyglądzie trawnika, możemy poczekać aż sam się wysieje. Jeśli jednak chcemy mieć ładny i gęsty trawnik, przy jego zakładaniu trzeba postępować planowo i systematycznie.

pixabay_roof

Folie wstępnego krycia

Właściwe wykonanie izolacji dachu wymaga zastosowania szeregu różnych warstw. Każda z warstw musi spełniać odmienną role. Tuż pod pokryciem dachu powinna znajdować się pierwsza z warstw izolacji. Warstwą tą powinna być folia wstępnego krycia.

rury_pixabay

Uszkodzenia rur

Uszkodzenia rur zdarzają się w nowych jak również starych instalacjach. Skutek zawsze jest ten sam (zalanie), lecz przyczyna bywa różna. W starych rurach zazwyczaj jest to korozja, w nowych wady materiałowe lub złe spasowanie łączy. Oczywiście zdarzają się też przypadki uszkodzeń mechanicznych. Najlepiej kawałek z uszkodzeniem wymienić, ale jeżeli z jakichś powodów nie możemy tego

wiosna_ogrod

Wiosna w ogrodzie

Wczesna wiosna w ogrodzie zaczyna się na przełomie lutego i marca. W tym czasie trzeba wykonywać różne prace pomimo tego, że na dworze może być jeszcze mróz i śnieg. Jeśli zima jest bezśnieżna, ale mroźna to należy sprawdzić czy rośliny, które są wrażliwe na mróz są odpowiednio osłonięte i czy osłony nie zostały uszkodzone. Warto

dino_bosch_heder

Dinozaur na biegunach

Aby samemu zbudować zabawkę, nie potrzeba wiele. Najważniejsza jest fantazja i chęci. Korzystając ze szczegółowego opisu i odpowiednich narzędzi, każdy jest w stanie własnoręcznie stworzyć prezent dla swojego dziecka. Do wykonania zabawek dziecięcych najlepiej nadaje się miękkie, niewykończone drewno, np. sosna lub świerk. Do zabawek płaskich można także wykorzystać dyktę.

patex_sciana

Dekoracje ścian

Jeśli chcemy szybko i niewielkim kosztem zmienić wnętrze, zacznijmy od ścian. Sztuczne kwiaty dawno wyszły z mody, ustępując miejsca kompozycjom z kwiatów ciętych, oryginalnym okazom w doniczkach i kwiatowym malowankom, wycinankom i wykonywanym z przeróżnych materiałów arabeskom. Florystyczne, uproszczone wzory robią furorę w świecie wzornictwa.

surveying_pixabay

Kilka kroków do fundamentu

O trwałości domu w znacznym stopniu decydują solidne fundamenty. Zadaniem fundamentu jest bezpieczne przenoszenie ciężaru całego domu oraz obciążeń działających na budynek na podłoże gruntowe. Ta część budynku jest najbardziej narażona na oddziaływanie wilgoci, wód gruntowych oraz na wpływ zamarzającego i odmarzającego podłoża. 

Top