Garnitury męskie – z czego lepiej zrezygnować?

Obecne w męskich szafach garnitury nie zawsze są odpowiednio dobrane do ich właściciela. Czasami zdarza się i tak, że poszczególne elementy, które są nieodłącznym zestawem eleganckiej stylizacji również nie pasują do całości. Sprawdź, co zrobić, aby noszone garnitury zawsze prezentowały się dobrze. Dowiedz się, jakich błędów podczas ich stylizowania lepiej unikać. 


Garnitury – czego unikać podczas zakupów?

Zdarza się, że garnitury przez wiele lat wiszą nieużywane w naszej szafie. Jeżeli są to jednak modele odpowiednio dobrane do naszej sylwetki i ponadczasowe, to nie mamy czym się martwić. Zdarza się jednak i tak, że chcemy nieco odświeżyć naszą garderobę, dlatego też decydujemy się na odwiedzenie sklepu odzieżowego. Czy wiesz, jakich błędów należy się wystrzegać podczas kupowania nowego garnituru? Niestety okazuje się, że wielu panów wciąż nie radzi sobie z doborem tak ważnego zestawu. Sprawdź, jakich błędów nie należy popełniać!

Krawaty, które nie pasują do eleganckiego garnituru

Mimo że uda nam się zakupić piękny garnitur i dopasowaną do niego koszulę, to całość naszej stylizacji z łatwością możemy popsuć poprzez dodanie jednego, nieodpowiedniego elementu. O czym mowa? To krawaty bywają nierzadko piętą achillesową wielu stylizacji. Doskonałym przykładem będzie założenie niezbyt oficjalnego modelu do eleganckiego garnituru. Krawaty z zabawnymi nadrukami nie nadają się na takie uroczystości jak na przykład wesela. 

Zaleca się, aby były one mocno minimalistyczne i kolorystycznie dopasowane do pozostałych elementów. Jeżeli natomiast trudno jest nam zrezygnować z jakiegoś ekstrawaganckiego dodatku, to w takim przypadku warto rozważyć zakup poszetki. Zestawione z nimi krawaty to połączenie, które widuje się coraz częściej. 

Garnitury źle dobrane do postury

Zdarza się, że panowie kupują garnitury bez ich sumiennego przymierzenia i sprawdzenia, czy oby na pewno nie mamy tutaj za długich nogawek czy mankietów marynarki. Taki błąd może sprawić, że w eleganckim ubraniu wcale nie będziemy wyglądać korzystanie. Zdarzają się oczywiście sytuacje, w których to świadomie kupujemy taki zestaw, ale wiemy, że zostanie on zaniesiony do krawca bądź krawcowej. To całkiem ciekawe rozwiązanie, jeżeli mamy możliwość zakupu garnituru w dobrej cenie i jedynie dopłacenia za dodatkową usługę skracania. 

Garnitur a koszula z krótkim rękawem

Szczególnie niepożądanym połączeniem jest zestawienie garnituru razem z koszulą, która posiada krótki rękaw. Niestety, takie stylizacje dalej widuje się na przykład na weselach. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście założenie długiej koszuli i w dowolnym momencie zdjęcie marynarki, jeżeli poczujemy się niekomfortowo. Krótki rękaw wybierany jest często właśnie ze względu na to, że ciało zaczyna się nadmiernie pocić. Tymczasem przyczyną może być po prostu dobór nieodpowiednich materiałów. Gdy nasza marynarka posiada sztuczną podszewką, to oczywiste, że zabraknie właściwej cyrkulacji powietrza. 

Redakcja nietylkoubezpieczenia.pl