Jak leczyć przeciążenia, skręcenia, urazy

0
166

Przeciążenia to ostatnio bardzo powszechny problem wielu ludzi. Dochodzi do nich szczególnie w przypadkach długotrwałej pracy stojącej, a także złej diety i zbyt wysokiej masy ciała. Do jakich przeciążeń dochodzi najczęściej? Jakie są najbardziej widoczne przyczyny i objawy tego stanu? Jak leczyć przeciążenia poszczególnych partii ciała?
Niedostateczna aktywność ruchowa, stagnacja oraz nieprawidłowe nawyki mogą doprowadzić do wielu urazów, takich jak przeciążenia, skręcenia czy sforsowania. Najczęściej dochodzi do nich w obrębie kolan, bioder, stawów skokowych, ścięgien Achillesa, barków, nadgarstków czy kręgosłupa. Wiele z nich możliwe jest do wyleczenia, inne mogą dokuczać do końca życia.

Jakie przyczyny i objawy mogą doprowadzić do wszelkich urazów?

Najczęściej występującymi przyczynami są:
– urazy mechaniczne,
– nadwaga,
– zapalenie stawów,
– brak ruchu i aktywności sportowej,
– zła pozycja podczas pracy,
– niewłaściwy odpoczynek,
– stres i napięcia mięśniowe,
– wiele innych.
Jak poznać, iż staw jest przeciążony i nakłada jest na niego zbyt wielka praca? Do widocznych objawów zalicza się: ból, obrzęk w obrębie stawu lub ścięgien, objawy ogólne – gorączka, zmęczenie, osłabienie, zaczerwienienia, sztywności, itp.
Wszelkie niepokojące objawy należy skonsultować z lekarzem specjalistą. Ból i przeciążenia mogą być przyczyną rozwoju wielu chorób i zaburzeń organizmu.
Jak diagnozować przeciążenia w obrębie stawów i ścięgien? Jak leczyć przeciążenia.
Działania diagnostyczne polegają w szczelności na szczegółowym wywiadzie lekarskim oraz badaniu palpacyjnym. Sprawdzenie pewnych pozycji ciała oraz ruchomości stawów może doprowadzić również fachowca do postawienia prawidłowej diagnozy. Pozostałymi, bardziej zaawansowanymi działaniami uzupełniającymi diagnozę są przede wszystkim: badania obrazowe – RTG, USG, tomografia komputerowa, rezonans, badania laboratoryjne – morfologia, ob, CRP, itp.

Leczenie

Postępowanie lecznicze uzależnione jest ściśle od rodzaju problemu, obszaru objętego przeciążeniem, jak również możliwości i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Aby prawidłowo leczyć schorzenie, należy najpierw ustalić przyczynę jego powstania. Do najczęściej stosowanych sposobów leczenie zalicza się:
– stosowanie zimnych okładów,
– masaże,
– stosowanie maści i kremów,
– odciążanie stawów,
– rehabilitacja ruchowa, usprawniająca działanie poszczególnych partii ciała,
– stosowanie opasek i stabilizatorów,
– przyjmowanie leków przeciwbólowych i innych medykamentów,
– wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here