Dropbox co to jest?

Dropbox jest innowacyjnym rozwiązaniem, które umożliwia wykorzystanie wirtualnej przestrzeni dyskowej dostępnej dla użytkowników. Od razu po rejestracji każdy użytkownik otrzymuje 2 GB powierzchni do wykorzystania za darmo.

Na czym polega usługa Dropbox?

Obecnie duża ilość przedsiębiorstw wykorzystuje dropbox co to jest i w jaki sposób można z tego korzystać, dowiesz się poniżej. Kontem można zarządzać z okna aplikacji oraz przy użyciu przeglądarki internetowej. Aplikacja jest dostępna na komputery, ale także na systemu mobilne, takie jak iOS, Android i Windows Phone. Największą zaletą jest multiplatformowość konta, która umożliwia logowanie z dowolnego urządzenia. Dlatego z konta założonego na PC można korzystać także przy użyciu smartfona oraz tableta. Użytkownik może zarządzać plikami, katalogować je według określonego typu i przenosić na inne urządzenia. Po rejestracji konta w Dropbox pojawia się folder dedykowany, który może być później udostępniony znajomym. Na uwagę zasługuje fakt, że usługa jest cały czas rozwijana, dlatego regularnie pojawiają się nowe, dodatkowe funkcje. Szczególnie ciekawie wypadają usługi dla firm, dzięki którym do dyspozycji przedsiębiorców zostały przekazane elementy, które wcześniej nie były dostępne w wersji podstawowej. Warto dodać, że integracja konta prywatnego z firmowym została już wprowadzona. Takie rozwiązanie sprawia, że jedno konto może być wykorzystywane do różnych celów.

Zalety korzystania z wirtualnej przestrzeni dyskowej

Między kontami, które są ze sobą połączone została wprowadzona tak zwana inteligentna selekcja. Oznacza to, że zdjęcia przesyłane z aparatu trafiają najpierw na konto prywatne, a po zmianie ustawień będą mogły być przekazane także na profil filmowy. Na uwagę zasługuje fakt, że wersja beta Dropbox dla firm jest dostępna do pobrania całkowicie za darmo w internecie, dlatego można ją wypróbować i zdecydować, czy będzie się z niej dalej korzystać. Aplikacja jest oczywiście regularnie aktualizowana oraz posiada polską wersję językową. Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna, a prędkość przesyłanych plików jest wysoka. Wszystkie przechowywane pliki na Dropboxie są całkowicie bezpieczne dzięki specjalistycznej ochronie. Każdy użytkownik może za darmo korzystać z 2 GB przestrzeni dyskowej, ale jeżeli okaże się to za mało może wykupić nawet 1 TB. Głównym celem Dropboxa jest pomoc użytkownikowi przy organizacji zadań oraz synchronizacji plików. Usługa zapewnia również narzędzia, które umożliwiają skuteczną ochronę wszystkich udostępnianych materiałów niezależnie od tego gdzie się aktualnie znajdujesz.

Redakcja nietylkoubezpieczenia.pl