Jaka firma do odzyskania odszkodowania będzie najlepsza?

Firmy odszkodowawcze, czy też firmy odzyskujące odszkodowanie już od wielu lat działają na rodzimym rynku. Mimo często niesprawiedliwej krytyki, branża od kilku lat rozwija się, a zacięta konkurencja pozytywnie wpływa na klientów.

Firmy odszkodowawcze, które pomagają uzyskać jak najwyższe kwoty roszczeń

Warto postawić sprawę jasno na samym początku. Firmy dochodzące odszkodowania nie zawsze budzą pozytywne skojarzenia, gdyż cel obsługi przez firmę nieuchronnie wiąże się z przykrymi doświadczeniami, jak np. kolizje, wypadki itp. Docelowo chodzi o odszkodowania za wypadki, głównie drogowe. Często się zdarza, że ubezpieczyciel zaniża kwotę odszkodowania, które powinniśmy uzyskać. W tej sytuacji warto zgłosić się do firm odzyskujących odszkodowania. 

Jak wybrać możliwie najlepszą firmę odszkodowawczą?

Ze względu na dużą liczbę firm na rynku, powierzenie problemu konkretnej firmie, takiej jak firma odszkodowawcza, może być trudne. Robienie tego mądrze samemu kosztuje. Zawsze warto dać sobie trochę czasu na przemyślenie, samodzielnie badając wzór umowy lub wyszukując opinie o danej firmie w internecie. Poniżej znajduje się kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy odszkodowawczej. 

Warunki umowy

Czasami umowy są trudne do zrozumienia, złożone i napisane w języku branżowym. Niekoniecznie musi to być oznaka złej woli podmiotu, który go stworzył, ponieważ czasami pisanie trudnych rzeczy nie jest łatwe. Ale nigdy nie należy podpisywać umów, jeśli nie rozumie się wszystkich pozornie nieistotnych warunków umowy. Jeśli tak (nie ma w tym nic złego, wszyscy nie jesteśmy prawnikami), warto podzielić się swoimi obawami z osobą, z którą zawiera się  umowę i warto dać sobie czas do namysłu przed podjęciem decyzji. Jeśli konsultant chce tylko podpisać umowę i nie chce pomóc, jest to poważna czerwona lampka i powód do zastanowienia się, czy taka firma to właściwy wybór. 

Wysokość wynagrodzenia

Odszkodowanie jest prawdopodobnie najważniejszą klauzulą umowną. W większości przypadków firmy odszkodowawcze liczą swoich klientów w oparciu o tzw. system opłat za sukces. Cena oparta na wynikach, zwykle wyrażana jako procent osiągniętej kwoty. Dlatego warto porównać wynagrodzenie podstawowe i upewnić się, że ten procent nie jest zbyt wysoki dla firmy i czy umowa nie zawiera dodatkowych kwot, które muszą zostać wypłacone, jeśli zostaną spełnione inne warunki. 

Reprezentowanie klienta

Najbezpieczniej jest powierzyć swoją sprawę profesjonalnemu adwokatowi lub radcy prawnemu. Jeśli firma odszkodowawcza, z którą zawiera się umowę, nie posiada takiego tytułu w swoim zespole lub nie współpracuje na stałe z kancelarią prawną, należy uważać na udzielanie pełnomocnictwa, i być ostrożnym przed udzielaniem pełnomocnictw osobom, które nie nie posiadają tytułu zawodowego adwokata lub radcy prawnego.

Redakcja nietylkoubezpieczenia.pl