Dekoracje ścian

Kiedy pojawia się myśl kupienia domu lub mieszkania, zaraz za nią do głosu dochodzą emocje i pomysły, jak je urządzić. Zaczynamy przeglądać katalogi, blogi, profile instagramowe i strony o aranżacji wnętrz, aby nasze nowe „M” było jak najpiękniejsze i jak najbardziej funkcjonalne.
Bardzo często zaczynamy, słusznie zresztą, od rozmieszczenia mebli w poszczególnych pomieszczeniach. Zwłaszcza umeblowanie i ustawienie wszystkich sprzętów AGD w kuchni ma ogromne znaczenie, aby wszystko tworzyło funkcjonalną całość.

Wybieramy również kolory ścian we wszystkich pomieszczeniach

Coraz popularniejsze staje się łączenie różnych sposobów ozdabiania ścian, aby tworzyły ciekawe, przyjemne do spędzania czasu miejsce z naszego mieszkania. Bardzo popularnym ostatnio sposobem na dekoracje ścian są tapety wielkoformatowe. Pozwalają one na stworzenie oryginalnej ozdoby ściany bez konieczności powtarzania jednego wzoru. Bardzo często przedstawiają różnego rodzaju pejzaże lub krajobrazy, ale można spotkać również takie, które przedstawiają strukturę np. materiału w skali makro. Wybór takich tapet jest bardzo duży a wnętrze w którym się one znajdują zyskuje swojego wyjątkowego charakteru.

Zdobienie ścian

Metodą, która jest równie popularna, aczkolwiek wymagającą nieco wysiłku jest zdobienie ściany przy pomocy cegieł, kamieni lub w nieco prostszej wersji – przy pomocy paneli z ich imitacją. Zaletą takich ścian jest fakt, iż są ozdobą same w sobie. Na takiej ścianie nie potrzeba już więcej dekoracji, a efekt utrzymuje się przez lata. Jedynym minusem jest koszt i czas, który musimy poświęcić, gdy taka ściana nam się znudzi i chcemy ją zastąpić czymś innym.
Coraz rzadziej, aczkolwiek jeszcze dość chętnie są wykorzystywane tynki i farby strukturalne. Różne struktury i kolory pozwalają na stworzenie ciekawej faktury ścian i nadanie charakteru wnętrzu. Wybór jest bardzo duży, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Rozwiązanie to jest dość szybkie i w miarę tanie. Niemniej jednak w mniejszych pomieszczeniach struktura może nieco przytłaczać i pomniejszać optycznie wnętrze. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej będzie w wyrazistą strukturę ubrać jedną ścianę, a resztę pozostawić dla kontrastu gładką. Taki zabieg pozwoli ożywić wnętrze, nadać mu wyjątkowości, a jednocześnie nie pomniejszy nam optycznie przestrzeni.
Bardzo popularną wciąż metodą na dekorowanie ścian jest umieszczanie na nich ramek ze zdjęciami. Ogromny wybór kolorów, wzorów oraz materiałów, z których wykonane są ramki pozwala w szybki i niewymagający dużych nakładów finansowych sposób udekorować i nadać charakteru poszczególnym pomieszczeniom.

Redakcja nietylkoubezpieczenia.pl